Quick Load

Hírek, cikkek, vélemények és bármi ami érdekes és/vagy szórakoztató a gamer világból.

Friss topikok

Linkblog

Archívum

Az első játék

2010.11.03. 16:29 Arclite

Az első játék valószínűleg mindenkinek örökre megmarad az emlékezetében. Az én első videójátékom a Sege Megadrivera kiadott Bare Knuckle 3 volt. Az angol verzió neve talán ismerősebben csenghett egyeseknek: Streets of Rage. Az akkoriban nagy népszerűségnek örvendő Beat'em up játékstílus egyik vezető játéka volt.

 

A sorozat első részében Adam Hunter, Axel Stone és Blaze Fielding trió tagjai közül választhattunk karaktert. A történet szerint a városban eluralkodik a bűnőzés, a korrupció és a káosz. Hőseink az útolsó megmaradt becsületes rendőrök akik nem állnak a bűnszervezet írányitása alatt és neki állnak megmenteni a várost.

A játékmenet a beat'em up megszokott vonalát követi (haladsz jobbra és elversz mindenkit), de a pályák, a szereplők, az ellenfelek kidolgozása az ami mindig is megfogott ebben a játékban. Nagyon jól visszaadja a bűnőzéstől lepukkant nagyvárosok hangulatát. Hasonló Gotham cityhez a Batmanből. Az ütések, rúgások és dobások mellett van speciális támadásunk is amelyet felhasználva egy rendőrtársunk (úgy látszik 1 rendőr azért maradt még a főszereplőinken kívűl... :) ) a járőr autóból távolsági tűzérséggel megtisztítja a képernyőt az ellenségektől, a képességet életenként egyszer használhatjuk, kivéve ha találunk power upot hozzá.

Miután a játékos végigküzdötte magát a pályákon elér a szervezet fejéhez Mr.X-hez. Jópofa dolog, hogy ha co-op módban játszva jut el a 2 játékos a főbosshoz, ajánlatot kapnak, hogy csatlakozzanak. Ha az egyik elfogadja a másik nem akkor, aki elfogadta bizonyítania kell hűségét azzal, hogy megöli a társát. Ha nyer az ajánlatot elfogadó, utána még Mr.X-el is meg kell küzdenie, ezután megkapja a "Rossz befejezést": A játékos karaktere lesz az új vezér. A jó befejezés magától értetődő megtisztul a város, Mr.X-nek vége. Legalábbis egy ideig...

 

A második Streets of Rageben Axel, Blaze és Adam 1 évvel az elöző rész történései után békében élik az életüket, mindaddig amíg Axel telefonhívást kap Adam öccsétől Sammytől (angol verizóban Eddie), hogy a bátyját elrabolták. Miközben az utcákat újra elfoglalja Mr.X és bandája. Axeléknak nem nehéz kitalálnia ki próbál bosszút állni Adam elrablásával ezért elindulnak, hogy újra rendet tegyenek és kiszabadítsák Adamet.

Blaze és Axel mellett ezúttal játszhatunk Eddievel (Sammyvel) és Axel egyik barátjával Maxel. A játékmenetbeli újítások főként a harcban fedezhetők fel. Minden karakter egyéni speciális támadásokat kapott a rendőr autó tűzérség helyett. Az egyik képesség a futás+ütés kombinációjával hívható elő. A másik (erőssebb) képesség a felszabadult A gomb megnyomásával csalható elő, viszont ez egy kis életerőbe kerül. A pályákra és az ellenfelekre ezúttal sem lehet panasz. Megjelent a fegyver használat is, karaktereink felkaphatnak késeket, baseball ütőket amik egy idő útán elhasználódnak, de nagyobb sebzést tudunk okozni velük. Sokak szerint a Streets of Rage 2. része volt a sorozat legjobb darabja.

A 3. részt én jobban kedvelem (nyílván mivel ez volt az első játékom). Ezúttal a történet más a japán és az amerikai verzióban, de van még egy pár eltérés ezekről később. A japán verzióban Dr. Gilbert (mint később kiderül Dr.Zan) felveszi a kapcsolatot Blazzel mert feltalált egy új robbanószert és nem kellett sok idő hozzá, hogy rossz kezekbe kerüljön. Egy  város már áldozatává vált a felfedezésének és Petrov Generálist is elrabolták ezért kéri Blaze segítségét. Blaze felhívja régi barátait Axelt és Adamet, hogy segítsenek. Adam épp más ügyön dolgozik ezért az öccsét Eddiet (Sammyt) küldi. Csatlakozik hozzájuk még Dr. Zan is mint játszható karakter. Az angol verzió kicsit át lett írva, talán a terrorizmus miatt, nem tudom... Tehát az angol verzióban Mr.X egy robot üzemet létesített és Dr. Dahm-ot megbízta, hogy cserélje ki a város vezetőit az ő robot másolataira, a Generális helyett a Rendőr főnök lett az elrabolt áldozat. Az új robbanó anyagról szóló részt kivették.

Ismét dolgoztak némi játékmenetbeli változáson a készítők, hogy még egyedibbé tegyék az összes karaktert. A speciális futás+ütés mozdulatok pontok gyüjtésével turbózhatók 3 erősségi szinten, ezeket seriff csillag jelzi, ha esetleg meghalnánk egy csillag elveszik és újra neki kell állnunk gyüjtögetni (ami az ellenfél csépeléséből áll szóval nem nagy teher :) ) A második speciális támadás is megváltozott kicsit. Kapott egy külön mérőt ami töltődik és ha maximumon van akkor életerő veszteség nélkül használhatjuk. A fegyver használat is kapott egy kis egyéniséget, a karakterek speciális támadásai megváltoznak bizonyos fegyverek felvétele után. Axel például a késsel semmi extrát nem tud Blaze viszont igen, míg Eddie/Sammy a katanával nem tud semmi extrát Axel viszont igen. A pályákat, ellenfeleket nem dícsérem megint mert hozza a szokásos SoR színvonalat és úgy jó ahogy van. Az karakterek animációi viszont a 3. részben sokkal folyamatosabb mint bármelyik eddigiben. A bossok közül 3 is választható karakter lehet (Ash, Shiva, Roo/Victy) ha tudjuk a kódot hozzájuk, illetve Roonál elég csak, ha fight közben nem öljük meg és a gazdájára koncentrálunk.

 

A japán verzió és az angol verzió között minden eddiginél több különbség van. Kezdve ugye a szokásos Bare Knuckle/Streets of Rage névvel. Axel és Blaze ruhájának színe különbőző. Axel a speciális támadása közben a jól bevált "Grand Upper" helyett az angol verzióban "Bare Knuckle"-t mond ami felettébb íronikus. Az női ellenfelek az angol részben sokkal eltakaróbb ruhát viselnek mint a japánban. Nem kell túlzásokra gondolni azért nem volt pornógráf az eredeti sem, csak itt ott látszott egy comb vagy has. Azonkívűl egy az egyben kikerült belőle az Ash nevű boss aki hát... letagadhatatlanul homosexuális, tipikus bőrszerkós hajós kapitányra kell itt gondolni. A szembetűnő még a nehézség amely az angol verzióbban sokkal nehezebb mint a japánban.

Mindezek ellenére mindkét verzió szórakoztató és a régi játékok iránt érdeklődőknek mindenképpen ajánlom.

Szólj hozzá!

Címkék: retro régi játékteszt beatemup

A bejegyzés trackback címe:

https://quickload.blog.hu/api/trackback/id/tr872420391

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása